Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatości

Zamknij


Czy czasem brakuje Ci motywacji do nauki angielskiego?

 

Temat: motywacja w nauce języka angielskiego

Motywacja do nauki języka angielskiego – Poznaj sprawdzone sposoby!

Nauka języka angielskiego nie wszystkim przychodzi z łatwością. Mimo to, powinna każdorazowo przynosić satysfakcję – szczególnie w momentach, gdy utrzymujemy regularność i konsekwencję, jednocześnie zauważając pierwsze rezultaty. Podczas nauki języków obcych, jednym z kluczowych elementów, które przybliżają nas do sukcesu, jest motywacja. To ona sprawia, że odkrywamy radość z nauki, ilekroć widzimy postępy. Jednocześnie pozwala nam poświęcić się rozwojowi nowego języka w sposób satysfakcjonujący i z ciekawością odkrywać coraz to nowsze zagadnienia. Niestety motywacja jest uczuciem, które bywa ulotne. Dlatego tak ważne jest, aby ucząc się języka angielskiego, stosować techniki i sprawdzone sposoby na motywowanie się do dalszego działania. 

 

Motywacja do nauki języka, a indywidualne predyspozycje do przyswajania wiedzy.

 

Wybierając najlepsze metody motywacji, warto zacząć od określenia swoich indywidualnych predyspozycji do nauki. Nikogo nie zdziwi przecież, że są osoby, które świetnie radzą sobie z nauką języków i błyskawicznie zapamiętują obce słówka – zupełnie jakby były do tego stworzone. Z drugiej strony, wiele osób ma problemy z samym rozpoczęciem swojej przygody z nowym językiem, bo utrwalenie słówek, zdań czy gramatyki zajmuje im więcej czasu. Niemniej, zazwyczaj świetnie radzą sobie z innymi przedmiotami, jak nauki ścisłe. To jednak nikogo nie dyskwalifikuje!

Aby wyrównać swoje szanse, warto wykorzystać takie sposoby nauki i motywacji, które będą nie tylko spójne, ale przede wszystkim wartościowe pod względem indywidualnych potrzeb. W związku z tym, powinieneś określić jaka forma nauki przynosi dla Ciebie największe korzyści. Aby to zrobić, zastanów się czy jesteś wzrokowcem, słuchowcem, a może kinestetykiem – każda z tych form angażuje inne zmysły, dzięki czemu możesz z łatwością wybrać to, co będzie dla Ciebie najbardziej owocne w rezultatach i osiąganiu szybkiego progresu. 

 

Motywacja do nauki języka angielskiego dla wzrokowców

 

Wzrokowcy uwielbiają notatki, obrazy i szybkie skojarzenia. Właśnie dlatego, jedną z najlepszych metod motywacji do nauki języka angielskiego dla wzrokowców jest planowanie etapów nauki i śledzenie jej postępów – najlepiej w formie kalendarza, plannera czy nawet dziennika osobistego. Dzięki temu, wzrokowcy są w stanie zilustrować własny progres, a przecież nic tak nie napędza nas do działania, jak osiąganie coraz to lepszych wyników. Warto w tym wypadku podzielić naukę na niewielkie zadania, czyli małe etapy. Kończenie każdego z nich to satysfakcja, która skutecznie napędza do dalszej pracy z radością i zainteresowaniem. Podczas nauki, wzrokowcy powinni zakreślać ważne fragmenty, wykorzystywać kluczowe słowa do tworzenia skojarzeń, a także tworzyć różnego rodzaju notatki graficzne. 

 

Motywacja do nauki języka angielskiego dla słuchowców

 

Słuchowcy doskonale zapamiętują to, co usłyszą. Dlatego też doskonałym motywatorem będzie dla nich przekazywanie samemu sobie pozytywnych afirmacji na głos – najlepiej przed lustrem. Te ćwiczenie wymaga poświęcenia zaledwie kilku minut tylko dla siebie i odrobiny pozytywnego nastawienia. Pamiętaj, aby skupić się na pozytywnym dialogu z samym sobą. Zamień nie umiem na nauczę się, zrobię, podejmę wyzwanie. Na przykład, jeśli stosujesz myślenie negatywne: Nigdy nie nauczę się języka angielskiego, bo jestem zbyt leniwy. Powinieneś skupić się na myśleniu pozytywnym: Wkrótce nauczę się języka angielskiego na podstawowym poziomie. Wystarczy, że będę maksymalnie produktywny przez 15 minut każdego dnia! W ten sposób słuchowcy napędzają się pozytywną energią, która jest najlepszym pokarmem dla samo-motywacji. Co więcej, podczas nauki powinni wykorzystywać nagrania, powtarzać lub czytać na głos, prowadzić dialogi oraz konwersacje, a nawet uczyć się za pomocą piosenek. 

 

Motywacja do nauki języka angielskiego dla kinestetyków

 

Kinestetycy zawsze stanowią wyjątkowo małą grupę wśród uczniów z tego względu, że można być jednocześnie kinestetykiem i wzrokowcem lub kinestetykiem i słuchowcem, a nawet wzrokowcem, który świetnie zapamiętuje ze słuchu. Oznacza to, że każdy z nas, pomimo indywidualnych predyspozycji, nigdy nie będzie w stu procentach doskonale zapamiętywał ucząc się tylko w jeden sposób. To dobrze, bo odkrywając swoje predyspozycje, możemy eksperymentować z różnymi technikami tak, aby były dla nas jak najbardziej pożyteczne. Tymczasem jeśli chodzi o kinestetyków, na ich naukę języków obcych świetnie wpływają podróże, które są najlepszą okazją do doświadczania języka poprzez całe, namacalne otoczenie. Co więcej, dla wielu osób zagraniczne podróże mogą stać się spełnieniem marzeń. Aby wykorzystać to w motywacji do nauki, warto ustalić sobie cel, jednocześnie będący nagrodą lub zwieńczeniem konkretnego etapu nauki. Na przykład, obiecać sobie, że jeśli nauczę się języka angielskiego na poziomie A2, wybiorę się w pierwszą podróż do Wielkiej Brytanii. Wówczas łatwo o zaangażowanie i odkrywanie prawdziwej radości w nauce języka obcego.


POWRÓT

DOŁĄCZ DO NAS

ZOBACZ REKOMENDACJE WIDEO

KURSY

REKOMENDACJE

 • Zdecydowanie polecam Level Up !!! Nauka z profesjonalnym lektorem panią Małgorzatą

  gwarantuje sukces! Zajęcia na wysokim poziomie i przyjazna atmosfera to pożytecznie spędzony czas!

  Serdecznie polecam, gdyż Gosia to ekspert, który traktuje swój zawód jako prawdziwą pasję heart

  Karolina Mikołaczyk, zajęcia dla dorosłych (A1)

 • Szczerze polecam zajęcia w Level Up.
  Kurs wakacyjny był rewelacyjny.
  Ale nie ma tu żadnego zaskoczenia gdy zajęcia prowadzi nietuzinkowa, nieszablonowa Ela.
  Już oczekuję zajęć wrześniowych.

  Paulina Pyrtek, dorośli, intensywny wakacyjny kurs angielskiego

 • Wszystko co dobre szybko sie konczy.
  No i sie skonczylo 2 tyg intensywny kurs angielskiego z Level Up. Czy bylo warto? Odpowiedź jest prosta Oczywiscie ze tak. Niezapomniana przygoda z jezykiem, swietna atmosfera na zajecia i niesamowita Ela, dzieki ktorej pomysłom zajecia w zadnej sekundzie nie byly nudne.
  Wiecej jesli zastanawiasz sie czy kupić kolejna cud dietę to odpusc i wydaj lepiej ta kasę na kurs w Level Up, bo efekt bedzie zauważalny juz po 2 tyg.
  Polecam najlepsza szkole Level Up Ever ????

  Karolina Kołodyńska, dorośli, intensywny wakacyjny kurs angielskiego

 • Miałam przyjemność współpracować ze Centrum Językowym Level Up jako nauczyciel i baaardzo polecam to miejsce! Cudowna i zaangażowana Właścicielka z wielką miłością do nauczania! Chciałabym uczyć się w takim miejscu jako dziecko - gadżetów i kreatywnych gier w Level Up na pewno nie zabraknie! ???? Uwielbiam miejsca prowadzone z pasją, a to zdecydowanie jest jedno z nich. ????

  Kasia Dusza, lektorka

 • No po prostu świetnie tu jest :-) Nie wyobrażam sobie tygodnia bez zajęć, a dodam, że chodzę tu już czwarty rok! Uczę się tutaj, bo mam z tego ogromną frajdę, bo tak uczą, że chce mi się chcieć. Angielski w takim level'upowym wydaniu jest REWELACYJNY i już :-)

  Agnieszka Szarapanowska, zajęcia dla dorosłych (C1)

 • Chodzi syn, chodze ja :-D. Fantastyczne metody nauczania. Atmosfera świetna! Polecam gorąco :-)

  Anna Dunaj, zajęcia dla dorosłych (A1), mama Michała (lat 13)

 • Świetna szkoła z wyjątkową kadrą. Zajęcia z duża dawką humoru, ogromem wiedzy i umiejętności, które w tej formie same wchodzą do głowy. Gorąco polecam!

  Ewa Najdecka, zajęcia dla dorosłych (C1), mama Wojciecha (lat 15)

 • Zajęcia w Level Up są bardzo ciekawe, interesujące, wyzwalające pełne zaangażowanie grupy. Prowadząca profesjonalnie przedstawia informacje i ma wiedzę merytoryczną, która pozwala odpowiadać na zadawane przez uczestników pytania. Poza tym potrafi zaciekawić i zainteresować wszystkich, nawet tych mało aktywnych, czy nieśmiałych. Płynnie i sugestywnie prowadzi cały blok zajęć. Uczniowie są przez to zaangażowani, chętnie się wypowiadają i biorą udział w ćwiczeniach. Materiały szkoleniowe są nie tylko ciekawe, ale przydatne w dalszej pracy, uzupełnione przykładami, nieraz poparte prezentacją multimedialną, a samo tempo zajęć jest w pełni dostosowane do uczestników. Na uwagę zasługuje pełne zaangażowanie lektorki i przystępne przekazywanie wiedzy, a także miła i przyjemna atmosfera podczas zajęć przez co prowadząca zyskuje sympatię, która sprzyja nauce.

  Tamara, grupa dorosłych, poziom A1/A2

 • Zajęcia w szkole językowej Level Up są prowadzone w sposób bardzo interesujący. Lektor na każde spotkanie przygotowuje materiały/zadania/zabawy mające za zadanie utrwalić dotychczasową wiedzę, przez co zajęcia nie są monotonne i z chęcią się na nie uczęszcza. Intensywność pracy na zajęciach jest dostosowane do poziomu grupy i jest zależna od wszelkich możliwych czynników, takich jak zaangażowanie grupy czy też poziomu trudności przerabianego tematu. Ucząc się w szkole przez dwa lata uważam, że zrobiłem duży postęp w nauce. Należy pamiętać, że wpływ na nasze postępy w nauce ma nie tylko szkoła, ale również praca wykonana przez nas poza zajęciami

  Kamil Gmiński, dorośli, poziom A2

 • Gorąco polecam kurs wakacyjny dla wszystkich, którzy w krótkim czasie chcieli by przyswoić najbardziej przydatne zwroty używane w podróży, w sklepie, w hotelu itp. W tamtym roku miałam przyjemność być na takim kursie i jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z wiedzy jaką zdobyłam podczas tego kursu. Kurs na najwyższym poziomie, bardzo kreatywny, dzięki czemu wiedza łatwo się przyswaja.Pani prowadząca zawsze perfekcyjnie przygotowana do zajęć i przekazywania swojej wiedzy innym ???? A atmosfera oczywiście na 5 ???? Gorąco polecam ???? Aktualnie jestem na rocznym kursie i nie wyobrażam sobie że mogłabym wybrać inną szkołę językową dla siebie i mojego dziecka.

  Kornelia Fontowicz (uczestniczka Intensywnego Wakacyjnego Kursu, mama Nikodema, lat 7)