Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatości

Zamknij


Tego nie zrobię!

Znajomość języków obcych to niezwykle cenna wartość. Wnosi do życia, zarówno zawodowego, jak i prywatnego, wiele rozmaitych korzyści. Takie umiejętności przydają się w różnych, często zupełnie nieoczekiwanych sytuacjach. Warto więc zainwestować w naukę, która pozwoli nam cieszyć się zadowalającą wiedzą gwarantującą prowadzenie płynnych konwersacji na wiele ciekawych tematów. W czym tkwi sekret skutecznego przyswajania informacji?

 

Większość osób chce wiedzieć jak uczyć się języków obcych. Dobrym pomysłem będzie jednak spojrzenie na to zagadnienie z całkowicie innej strony. Najlepiej zacząć od zastanowienia się nad tym, w jaki sposób NIE uczyć się języka obcego! Przed czym powinniśmy się wystrzegać i jakich błędów unikać? Oto kilka przydatnych wskazówek!

1. Dysponowanie niewielką ilością źródeł

Mózg najefektywniej będzie przyswajał wiedzę wtedy, gdy poddamy go różnorodnej stymulacji. Uczenie się języka przy pomocy jednego źródła informacji, niezależnie od tego, jak profesjonalne i dopracowane by ono nie było, nie przyniesie nam tak zadowalających rezultatów jak łączenie ze sobą różnych opcji.

 

Nie bazujmy wyłącznie na jednej aplikacji, podręczniku lub zeszycie pełnym notatek. Sama forma pisana nie sprawi, że osłuchamy się z wymową i zyskamy śmiałość w porozumiewaniu się, przełamując barierę językową. Z kolei gdy będziemy opierać się wyłącznie na konwersacjach, może na tym ucierpieć zasób naszego słownictwa i łatwiej będzie o błędy w pisowni poszczególnych wyrazów.

 

Kluczowe jest tutaj łączenie różnych metod i korzystanie zwłaszcza z takich, które przynoszą nam także satysfakcję. Oglądanie serialu? Owszem ale z angielskimi napisami. Samodzielne tłumaczenie angielskich tekstów ulubionych piosenek? To także znakomity pomysł. Możliwości jest naprawdę wiele, otaczajmy się więc językiem.

 

2. Pragnienie zyskania biegłości językowej w miesiąc

Kolejnym błędem jest podchodzenie do nauki języka obcego jak do wyścigu. Więcej i szybciej nie zawsze znaczy lepiej. Całodniowa nauka słówek dzień w dzień nie jest receptą na sukces. Przeciążony mózg nie będzie właściwie przyswajał wiedzy. W większości przypadków zdobyte w ten sposób informacje znajdują się w naszej głowie, jednak bardzo szybko z niej ulatują, jeśli nie są systematycznie utrwalane. A na to z kolei potrzeba czasu i regularności. Taki sposób nauki bardzo często skutkuje szybkim zniechęceniem i porzuceniem edukacji. A przecież nie o to chodzi, prawda?

 

Lepiej uczyć się systematycznie i przyswajać mniejsze partie materiału. Pozwoli to na utrwalenie materiału i odświeżanie wiadomości, co przełoży się na rezultaty.

 

3. Stawianie sobie zbyt wysokich wymagań

Zdobywanie płynności językowej to proces, który wymaga czasu. Nie stawiajmy sobie ambitnych ale zarazem niemożliwych do realizacji celów, gdyż tylko zgasimy swoją motywację i stracimy zapał do nauki. Pamiętajmy o tym, że nie musimy być perfekcyjni. Akceptujmy własne błędy i z dystansem podchodźmy do niewielkich porażek. Skupiajmy się na nabywaniu i poszerzaniu umiejętności, które umożliwią nam swobodną komunikację. Nie trzeba posiadać idealnego akcentu, żeby skutecznie porozumieć się z innymi, i to zupełnie naturalne!

4. Przyswajanie "encyklopedycznego” języka i używanie go w każdej sytuacji

Poprawne wysławianie się jest bardzo ważne. Nie ma niczego złego w uczeniu się szeregu zwrotów grzecznościowych i słówek umieszczonych w podręcznikach. Niekiedy jednak używanie typowo książkowych zwrotów w codziennej, swobodnej rozmowie z obcokrajowcem może brzmieć nienaturalnie i po prostu śmiesznie.

 

Warto więc uzupełniać swoje materiały także o mniej formalne sformułowania, a nawet elementy tak zwanego slangu, aby nie mieć problemów z dostosowaniem swojej wypowiedzi do charakteru danej rozmowy.


POWRÓT

DOŁĄCZ DO NAS

ZOBACZ REKOMENDACJE WIDEO

KURSY

REKOMENDACJE

 • Zdecydowanie polecam Level Up !!! Nauka z profesjonalnym lektorem panią Małgorzatą

  gwarantuje sukces! Zajęcia na wysokim poziomie i przyjazna atmosfera to pożytecznie spędzony czas!

  Serdecznie polecam, gdyż Gosia to ekspert, który traktuje swój zawód jako prawdziwą pasję heart

  Karolina Mikołaczyk, zajęcia dla dorosłych (A1)

 • Szczerze polecam zajęcia w Level Up.
  Kurs wakacyjny był rewelacyjny.
  Ale nie ma tu żadnego zaskoczenia gdy zajęcia prowadzi nietuzinkowa, nieszablonowa Ela.
  Już oczekuję zajęć wrześniowych.

  Paulina Pyrtek, dorośli, intensywny wakacyjny kurs angielskiego

 • Wszystko co dobre szybko sie konczy.
  No i sie skonczylo 2 tyg intensywny kurs angielskiego z Level Up. Czy bylo warto? Odpowiedź jest prosta Oczywiscie ze tak. Niezapomniana przygoda z jezykiem, swietna atmosfera na zajecia i niesamowita Ela, dzieki ktorej pomysłom zajecia w zadnej sekundzie nie byly nudne.
  Wiecej jesli zastanawiasz sie czy kupić kolejna cud dietę to odpusc i wydaj lepiej ta kasę na kurs w Level Up, bo efekt bedzie zauważalny juz po 2 tyg.
  Polecam najlepsza szkole Level Up Ever ????

  Karolina Kołodyńska, dorośli, intensywny wakacyjny kurs angielskiego

 • Miałam przyjemność współpracować ze Centrum Językowym Level Up jako nauczyciel i baaardzo polecam to miejsce! Cudowna i zaangażowana Właścicielka z wielką miłością do nauczania! Chciałabym uczyć się w takim miejscu jako dziecko - gadżetów i kreatywnych gier w Level Up na pewno nie zabraknie! ???? Uwielbiam miejsca prowadzone z pasją, a to zdecydowanie jest jedno z nich. ????

  Kasia Dusza, lektorka

 • No po prostu świetnie tu jest :-) Nie wyobrażam sobie tygodnia bez zajęć, a dodam, że chodzę tu już czwarty rok! Uczę się tutaj, bo mam z tego ogromną frajdę, bo tak uczą, że chce mi się chcieć. Angielski w takim level'upowym wydaniu jest REWELACYJNY i już :-)

  Agnieszka Szarapanowska, zajęcia dla dorosłych (C1)

 • Chodzi syn, chodze ja :-D. Fantastyczne metody nauczania. Atmosfera świetna! Polecam gorąco :-)

  Anna Dunaj, zajęcia dla dorosłych (A1), mama Michała (lat 13)

 • Świetna szkoła z wyjątkową kadrą. Zajęcia z duża dawką humoru, ogromem wiedzy i umiejętności, które w tej formie same wchodzą do głowy. Gorąco polecam!

  Ewa Najdecka, zajęcia dla dorosłych (C1), mama Wojciecha (lat 15)

 • Zajęcia w Level Up są bardzo ciekawe, interesujące, wyzwalające pełne zaangażowanie grupy. Prowadząca profesjonalnie przedstawia informacje i ma wiedzę merytoryczną, która pozwala odpowiadać na zadawane przez uczestników pytania. Poza tym potrafi zaciekawić i zainteresować wszystkich, nawet tych mało aktywnych, czy nieśmiałych. Płynnie i sugestywnie prowadzi cały blok zajęć. Uczniowie są przez to zaangażowani, chętnie się wypowiadają i biorą udział w ćwiczeniach. Materiały szkoleniowe są nie tylko ciekawe, ale przydatne w dalszej pracy, uzupełnione przykładami, nieraz poparte prezentacją multimedialną, a samo tempo zajęć jest w pełni dostosowane do uczestników. Na uwagę zasługuje pełne zaangażowanie lektorki i przystępne przekazywanie wiedzy, a także miła i przyjemna atmosfera podczas zajęć przez co prowadząca zyskuje sympatię, która sprzyja nauce.

  Tamara, grupa dorosłych, poziom A1/A2

 • Zajęcia w szkole językowej Level Up są prowadzone w sposób bardzo interesujący. Lektor na każde spotkanie przygotowuje materiały/zadania/zabawy mające za zadanie utrwalić dotychczasową wiedzę, przez co zajęcia nie są monotonne i z chęcią się na nie uczęszcza. Intensywność pracy na zajęciach jest dostosowane do poziomu grupy i jest zależna od wszelkich możliwych czynników, takich jak zaangażowanie grupy czy też poziomu trudności przerabianego tematu. Ucząc się w szkole przez dwa lata uważam, że zrobiłem duży postęp w nauce. Należy pamiętać, że wpływ na nasze postępy w nauce ma nie tylko szkoła, ale również praca wykonana przez nas poza zajęciami

  Kamil Gmiński, dorośli, poziom A2

 • Gorąco polecam kurs wakacyjny dla wszystkich, którzy w krótkim czasie chcieli by przyswoić najbardziej przydatne zwroty używane w podróży, w sklepie, w hotelu itp. W tamtym roku miałam przyjemność być na takim kursie i jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z wiedzy jaką zdobyłam podczas tego kursu. Kurs na najwyższym poziomie, bardzo kreatywny, dzięki czemu wiedza łatwo się przyswaja.Pani prowadząca zawsze perfekcyjnie przygotowana do zajęć i przekazywania swojej wiedzy innym ???? A atmosfera oczywiście na 5 ???? Gorąco polecam ???? Aktualnie jestem na rocznym kursie i nie wyobrażam sobie że mogłabym wybrać inną szkołę językową dla siebie i mojego dziecka.

  Kornelia Fontowicz (uczestniczka Intensywnego Wakacyjnego Kursu, mama Nikodema, lat 7)